Życzenia swiąteczne dla niepełnosprawnych

życzenia dla niepełnosprawnych zyczeniomania
życzenia dla niepełnosprawnych zyczeniomania

Każdy, bez względu na to, czy jest osobą niepełnosprawną, czy nie, musi zwracać uwagę na to, co mówią o nim inni. Osoby niepełnosprawne zwracają szczególną uwagę na to, jak inni wyrażają swoje opinie. Skąd to pochodzi? Cóż, ci, którzy stali się w jakiś sposób niepełnosprawni, być może nawet bardzo niewidzialni, wyróżniają się na tle innych i dlatego oczekują, że będą szanowani. Mogą być wypowiedzi na temat osób niepełnosprawnych. Te słowa mogą urazić wiele osób. Dla tych, którzy je wypowiadają, w żadnym wypadku nie są obraźliwe ani negatywne. Np. Należy pamiętać, że nie można mówić o niepełnosprawnym, „słabym lub nieefektywnym”, można mówić tylko o niepełnosprawnym. Jeśli nazwiemy osobę niesłyszącą „osobą niesłyszącą”, również ją obrazimy. Praca dla niepełnosprawnych to mega istotna sprawa.

Najlepsze życzenia

Fakt przebywania wśród osób niepełnosprawnych nie powinien wiązać się z poczuciem wstydu i brakiem komfortu osób pełnosprawnych. Powinieneś mieć świadomość, że niektóre rodzaje niepełnosprawności wymagają odpowiedniego traktowania i zachowania dofinansowanie osób niepełnosprawnych, ale nie oznacza to, że powinniśmy unikać kontaktu z nimi. Warto wspomnieć, że istnieją podstawowe zasady, których należy przestrzegać podczas kontaktu z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, aby żadna ze stron nie czuła się niekomfortowo. Na przykład, twoje zachowanie podczas kontaktu z osobą niewidomą powinno być inne, a twoje zachowanie podczas rozmowy z osobą niesłyszącą powinno być inne. W przypadku osób niepełnosprawnych musimy przestrzegać kilku ogólnych zasad.

Święta są ważne

Osoby, które utrzymują dobry kontakt z osobami niepełnosprawnymi, powinny zawsze pamiętać:

1) Zanim zaczną pomagać, zapytaj osobę, czy potrzebuje pomocy – fakt, że ktoś jest niepełnosprawny, nie oznacza, że ​​natychmiast potrzebuje pomocy. Czasami jest odwrotnie, ponieważ ludzie, którzy stracili zdrowie, chcą być niezależni, zdolni do samodzielnego radzenia sobie i pokonywania trudności. Dobrą sugestią jest powiedzenie: „Nie poddawaj się okazywaniu i niesieniu pomocy”, ale najpierw zapytaj, czy dana osoba potrzebuje pomocy.

2) prowadzić rozmowę bezpośrednio z osobą niepełnosprawną – podczas rozmowy z osobą niepełnosprawną, np. osobą niesłyszącą należy zwracać się bezpośrednio do naszego rozmówcy, a nie tłumacza języka migowego, towarzysza osoby niepełnosprawnej czy też jej pomocnika. Osoby niepełnosprawne mogą nie życzyć sobie i wręcz tego nie lubić, jeśli chodzi o pytania dotyczące swojego schorzenia, dlatego może nie warto czasem poruszać tego tematu.

3) Nie podejmuj decyzji za osoby z niepełnosprawnościami – każdy lubi decydować o sobie, dlaczego więc mielibyśmy pozbawiać tego prawa osobom niepełnosprawnym? Bez uprzedniej zgody nie należy pozwalać nikomu uczestniczyć w różnych działaniach lub akcjach. Organizując i planując różne rzeczy pamiętaj, aby nie ignorować i nie zapominać o osobach niepełnosprawnych, ponieważ mają one pewność, że niepełnosprawni sobie nie poradzą. Tego typu zachowanie można uznać za dyskryminujące.

4) Zachowaj ostrożność podczas kontaktu fizycznego z osobami, które straciły zdrowie – każdy ma ograniczenia w fizycznym kontakcie z innymi, więc zwykłe dotknięcie osoby niepełnosprawnej może sprawić, że poczuje się nieswojo lub nawet nieswojo. Efektem prostego poklepywania może być ból lub upadek osoby niepełnosprawnej. Musisz być ostrożny. Ponadto osoby niepełnosprawne, które siedzą na wózkach inwalidzkich lub korzystają z balkoników, postrzegają sprzęt rehabilitacyjny jako część swojej przestrzeni. Dlatego najlepiej nie opierać się o te rzeczy, nie dotykać ich ani nie bawić się nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *